Wednesday, 24 September 2014

İşsizlik maaşı nasıl alınır ve detaylı bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/sskgunso/public_html/wp-content/plugins/whydowork-adsense/whydowork_adsense.php on line 332

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/sskgunso/public_html/wp-content/plugins/whydowork-adsense/whydowork_adsense.php on line 340

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/sskgunso/public_html/wp-content/plugins/whydowork-adsense/whydowork_adsense.php on line 306

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/sskgunso/public_html/wp-content/plugins/whydowork-adsense/whydowork_adsense.php on line 306

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/sskgunso/public_html/wp-content/plugins/whydowork-adsense/whydowork_adsense.php on line 306

ve detaylı bilgi

Çalıştığınız sürece ödenen prim gününüze göre, işveren tarafından iş fessinin ardından işkur tarafından ödenecek ödenektir.
İşsizlik maaşını almaya nasıl hak kazanırsınız?
-Öncelikle iş veren tarafından iş fessi olaması gereektedir.
-İş yeri kusurları nedeniyle işten ayrılmak.(küfür,maaş ödememe,taciz, mesai ücretlerinin ödenmemesi gibi) ama bu kusurları kesinlikle ispat etmeniz gerekmektedir.
-iş yerinizin kapanması, iflası söz konusu ise
işkur İşsizlik maaşı nasıl alınır ve detaylı bilgiişkur İşsizlik maaşı nasıl alınır işkur İşsizlik maaşıİşsizlik maaşı nasıl alınır 150x150 İşsizlik maaşı nasıl alınır ve detaylı bilgiBu sebeplerden birisini içeriyorsanız işten ayrılma belgenizle beraber en yakın İŞKUR’a başvurmanız gerekmektedir. İşkura vardığınızda işkur tarafından verilen dilekçeyi doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca iş fessini gerçekleştiren iş veren tarafından işkura sistem aracılığıyla başvuru yapılması gerekmektedir.
İşten çıkışınızın yapıldığı en geç30 gün içerisinde iş kura başvurmanız gerekmektedir. 30 günü aştığı takdirde isteğiniz reddedilmektedir.
İşsizlik sigortasıdan faydalandığım taktirde sağlık hizmetlerinden faydalanbilecekmiyim?
Sosyal güvenlik kurumu kapsamında işsiz kaldığınız takdirde sigortadan faydalanabileceksiniz.
Ne kadar süre işsizlik maaşı alabilirim?
En az 6ay,8 ay ve 10 ay faydalanabileceksiniz.
Askerlik sebebiyle iş akdi sonlandırılan kişi işsizlik maaşı alabilirmi?
“Askere gideceğim ” diyerek işten ayrıldıysanız askerlik bitiminde işsizlik maaşı alabilirsiniz.
İşsizlik maaşı nasıl hesaplanır?
3 yıl geriye dönük olarak 600 gün prim ödemişseniz 6 ay, 3 yıl geriye dönük olarak 900gün prim ödemişseniz 8 ay, 3 yıl geriye dönük olarak 1080 gün prim ödemiş iseniz 10 ay ödenek alırsınız.
eğer bir sigortalı çalışan iseniz her ay maaşınızdan kesilen %1 lik dilim ile işsizlik ödeneği fonuna ayrılan paradan işsiz kalma duurmunda hak sahibi sayılırısnız ve bu paralar ile alabilmeniz için ilerde işsiz kalırsnanız devlet tarafındna güvence altına lınmış oluyorsunuz.

İşkur fonunda biriken parayı yukardada belirtitğimiz gibi 600 işgününü dolduran ve işveren tarafından işine son verilmiş yada çalışma şartları sözleşmesine aykırı olan yada usulsuz bir şekilde (cinsel istismar, kasti hareket, vb. aykırı durumlar) gibi bu sebeplerden işi bırakırsanız ve bunu belgeleyebilirseniz. ozaman işkurdan işsizlik maaşı almaya hak kazanırsınız.


Bir önceki yazımız olan Emeklilik yaş ve prim gün sayısı başlıklı makalemizde Emeklilik yaş, Emeklilik yaş primi ve Emeklilik yaş primi sorgula hakkında bilgiler verilmektedir.


SSK Gün Sorgulama Aramalar

 • işsizlik ödeneği sorgulama
 • işsizlik maaşı nasıl alınır
 • işsizlik parası nasıl alınır
 • ssk işsizlik maaşı nasıl alınır
 • işsizlik maaşı nasıl hesaplanır
 • 1 yıl çalışan işsizlik maaşı alırmı
 • işkur maaş günleri
 • işkur maaşları
 • işsizlik maaşı ne kadar alırım
 • ssk işsizlik maaşı

SSK Sorgulama"İşsizlik maaşı nasıl alınır ve detaylı bilgi"

2 thoughts on “İşsizlik maaşı nasıl alınır ve detaylı bilgi

 1. gamze diyor ki:

  Merhaba, ben. 07.07.2012 de ise girdim ve o gun ssk basladi. Bugun tam 1yil oldu suan isten cikartilsam iskurdan odeme alabilirmiyim lutfeN ilgilenirseniz cok mutlu olurum.

 2. mehmet diyor ki:

  ıyı gunler ışsızım askere gıdecem devletten yardım ıstıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>